Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Malé domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Asan I - zrcadlové zobrazení

unp auto
Novinka
obestavěný prostor :347,4 m3
zastavěná plocha:103,2 m2
celk. zastav. plocha:111 m2
užitná plocha:78,8 m2
obytná plocha:60,4 m2
výška hřebene/atiky:3,8 m
doporučená šířka pozemku:16,1 m
doporučená délka pozemku:21,7 m
cena projektu - Ú:24600 
cena projektu - N:24600 
cena projektu - P:44600 
orientační cena stavby:1,65 mil. Kč
Stáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Asan I
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Asan I Asan I Asan I Asan I Asan I Asan I

Asan I je rodinný dům, který patří do kategorie malých domů. Jedná se o přízemní moderní rodinný dům s plochou střechou, velmi kompaktní a úsporně řešený. Je určen pro bydlení optimálně 3 až 4 členné rodiny. Do domu se vchází přes prostorné zádveří s přímo napojenou velkou šatnou s technickou místností, dále do wc s umývátkem a velké koupelny. Přímo proti vstupu je vchod do velkého obytného prostoru s prostorově částečně odděleným kuchyňským koutem. Z obývacího pokoje jsou přístupné dvě ložnice. K obývacímu pokoji přiléhá částečně krytá rohová terasa, druhá terasa pak navazuje na opačné straně domu na dvě ložnice.

Z architektonického hlediska je Asan I řešen jako moderní čistá hmota vystavěná na obdélníkovém půdorysu. Fasáda je pojednána v obkladu dřevem ve vodorovném rastru. Velké prosklené plochy jsou pak doplněny o kovové posuvné stínící panely.

Rodinný dům Asan I je navržen zejména pro malé a střední parcely do příměstské, městské, ale i venkovské zástavby. Zaujme svým moderním a čistým pojetím, s důrazem na kvalitu materiálu. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek či mírně svažitý pozemek, orientace vstupu je libovolná, je tedy možné dům použít i na nepříznivě orientované pozemky.

Asan I
Místnosti přízemí:
1.01 zádveří 6,2 m2
1.02 technická místnost a šatna 5,3 m2
1.03 koupelna 5,7 m2
1.04 wc 1,2 m2
1.05 obývací pokoj a kuch. kout 33,7 m2
1.06 ložnice 12,5 m2
1.07 pokoj 14,2 m2
1.08 terasa    
1.09 plocha pro parkování auta    
       

 

Pohled boční (kuchyně) Pohled zahradní Pohled boční Pohled uliční
Pohled boční (kuchyně) Pohled zahradní Pohled boční Pohled uliční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


, Cena a velikost odpovědět
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat jestli by se dal dům rozšířit na 4+kk jednoduchou úpravou technické místnosti a projektu. Další věcí je jestli cena 1.65M je za zděnou stavbu nebo za dřevostavbu a jestli je součástí DPH a Základová deska.

Předem děkuji za odpověď
icon odpověděl(a)
Dobrý den,
upravit dům Asan I na 4+kk by možné bylo. Cena je kalkulována bez DPH a jedná se o cenu ve zděné technologii. Základová deska je samozřejmě v ceně.
S pozdravem M. Andrejsová
, Asan I. odpovědět
Dobrý den.

Hledám projekt pro náš budoucí dům a tento se mi líbí. Mám několik dotazů.
1. Jaká je zhruba energetická náročnost tohoto energeticky úsporného domu, bude-li vytápění krbové teplovzdušné a el. přímotopy? (Plyn na pozemku nemáme.)
2. Mohli byste tento dům přeprojektovat na dřevostavbu?
3. Mohla bych se před koupí tohoto projektu dovědět více technických informací?

Děkuji
Cholevová Kateřina
icon odpověděl(a)
Dobrý den,
děkujeme za zájem, jsme rádi, že se Vám Asan líbí.
ad 1) typový projekt rodinného domu Asan I nabízíme ve třech úrovních energetické náročnosti stavby (pasivní, nízkoenergetický a energeticky úsporný), vyjádřeno číselně spotřebou energie na vytápění v úrovni od 14,6 do 48 kWh/(m2.rok). El. přímotopy příliš nedoporučujeme - nízké pořizovací náklady jsou draze vykoupeny vysokými náklady provozními - doporučujeme uvažovat o tepelném čerpadlu nebo alespoň elektrokotli. V typovém projektu je možnost zdroje tepla v úrovni plynový kotel/elektrokotel/tepelné čerpadlo vzduch-vod, nicméně není problém projektu upravit na jiný druh vytápění.
ad 2) ano, je to samozřejmě možné
ad 3) samozřejmě - zavolejte, napište nebo se přijďte za námi poradit osobně a nebo - pokud máte již vybraný pozemek a ráda byste probrala i osazení domu - se můžeme sejít i na pozemku.
S přáním pěkného dne Dalibor Andrejs.
, Materiál domu? odpovědět
Popis domu jsem četla dvakrát, ale nenašla jsem to nejdůležitější - z čeho je dům postaven, respektive jaká technika stavby je pro něj v projektu navržena. Z hlediska výdrže bych si určitě neobjednala dům ze dřeva či různých dřevotřískových desek. Děkuji.
icon odpověděl(a)
Dobrý den!
Stručně lze říci, že vnější stěny tvoří cihelné děrované termobloky, vnitřní příčky jsou rovněž cihelné. Stropy jsou montované keramobetonové nebo u vybraných projektů dřevěné trámové, krov je dřevěný vaznicový, střechu tvoří skládaná krytina (pálené drážkové tašky), okna mohou být plastová nebo dřevěná.
Přeji pěkný den, M. Andrejsová.

[CNW:Counter]