Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Buk

un auto
obestavěný prostor :557,5 m3
zastavěná plocha:137,5 m2
celk. zastav. plocha:148,5 m2
užitná plocha:105,8 m2
obytná plocha:70 m2
výška hřebene/atiky:5,6 m
doporučená šířka pozemku:18 m
doporučená délka pozemku:23 m
cena projektu - Ú:31400 
cena projektu - N:31400 
orientační cena stavby:2,7 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Buk
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Buk Buk Buk Buk Buk Buk

Buk je rodinný dům spadající mezi malé domy. Jedná se o přízemní dům, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje přes zádveří, odkud je dále možný přístup do chodby a do technické místnosti s místem pro umístění kotle. Z chodby jsou vstupy do malé koupelny s wc, sprchou, umyvadlem a místem pro pračku, do pracovny (může sloužit jako pokoj pro hosty nebo ložnice) a do hlavního obytného prostoru domu. Z obývacího pokoje je přístupný kuchyňský kout (který lze prostorově oddělit) a chodba před ložnicemi, velkou koupelnou a prostornou šatnou. Jedna z ložnic a obývací pokoj mají přímý přístup na částečně krytou terasu. V obývacím pokoji je situován komín pro možné zřízení krbu nebo umístění krbových kamen. Ve velké koupelně u soukromé zóny ložnic je umístěna velká rohová vana, sprcha, dvě umyvadla a wc. Šatna je navržena jako takto prostorná proto, aby interiér obou ložnic bylo možno řešit vzdušně s minimem nábytku.

Z architektonického hlediska je Buk řešen jako přízemní hmota, krytá jednoduchou valbovou střechou o sklonu 22°. Hlavní vstup do objektu a terasa u obývacího pokoje a ložnice jsou mírně zapuštěné. Fasády jsou pojednány v kombinaci jasně oranžové omítky a zapuštěných partií obložených cihelnými pásky. Okna v celém objektu jsou řešena jako francouzská nebo se sníženým parapetem (tam kde není předpokládán výstup na terén).

Rodinný dům Buk je navržen pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým výrazným materiálovým a barevným pojetím a dále otevřeností domu do venkovního prostoru (většina oken má nulové a ostatní snížené parapety). Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná (při případném využití varianty zrcadlo).

Buk
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 5,9 m2
1.03 šatna a tech. místnost 3,6 m2
1.04 chodba 2,9 m2
1.05 koupelna a wc 4,5 m2
1.06 pracovna 10,5 m2
1.07 obývací pokoj 28,4 m2
1.08 kuchyně 6,9 m2
1.09 chodba 4,2 m2
1.10 ložnice 11,8 m2
1.11 šatna 6,4 m2
1.12 koupelna a wc 8,3 m2
1.13 ložnice 12,4 m2
1.14 terasa    
1.15 plocha pro parkování auta    
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.