Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Davidie II

un auto
obestavěný prostor :606,7 m3
zastavěná plocha:131 m2
celk. zastav. plocha:147,2 m2
užitná plocha:98,1 m2
obytná plocha:64,7 m2
výška hřebene/atiky:m
doporučená šířka pozemku:16,6 m
doporučená délka pozemku:28 m
cena projektu - Ú:33300 
cena projektu - N:33300 
orientační cena stavby:mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Davidie II
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Davidie II Davidie II Davidie II Davidie II Davidie II Davidie II

Davidie II je rodinný dům spadající mezi střední domy (stojí na samém pomezí mezi malými a středními domy). Jedná se o přízemní dům, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje skrze úsporně řešené zádveří, ze kterého je přímo přístupná šatna. Ze zádveří se vstupuje do haly, odkud je přístupné oddělené wc s prostorem pro umístění kotle a pračky, velká koupelna s vanou, wc, umyvadlem a sprchovým koutem (z koupelny je přístup na krytou terasu), obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou a chodby, odkud jsou přístupné tři ložnice a velká šatna. V obývacím pokoji je umístěn komín pro realizaci krbu nebo krbových kamen. Na obývací pokoj přímo navazuje z velké části krytá terasa, jejíž proporční protiváhou je krytý vstup do domu na opačné straně (odkud je dále přístupný sklad, např. zahradního nábytku apod.). Parkování auta je možné na zpevněné ploše při vstupu do domu.

Dům Davidie II vznikl na základě poptávky našich klientů o variantu domu Davidie I, která by měla více ložnic, tj. dispozici řešenou jako 4+kk. Toho bylo dosaženo protažením hmoty, ve které jsou situovány ložnice.

Z architektonického hlediska je Davidie II řešena jako spojení dvou přízemních jednoduchých obdélníkových hmot. Krytá je valbovými střechami s hřebeny ve stejné výši, o sklonu 22°. Vstup a velká terasa jsou kryty velkými přesahy střech, které podporuje vždy jeden kruhový sloup. Hlavní obytný prostor má přímé přístupy na terasu a do zahrady skrze velké prosklené plochy. Okna v ložnicích jsou řešena jako pásová. Fasády jsou pojednány v kombinaci bílé omítky a obkladu s dezénem kamene (partie terasy a vstupu do domu).

Rodinný dům Davidie II se hodí pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým jednoduchým a střízlivým pojetím. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná.

Davidie II
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 2,3 m2
1.03 komora 2,5 m2
1.04 chodba 7,3 m2
1.05 wc a tech. m. 2,9 m2
1.06 koupelna 5,3 m2
1.07 obývací pokoj a kuch. kout 30,8 m2
1.08 chodba 5,3 m2
1.09 šatna 4,6 m2
1.10 ložnice 12,5 m2
1.11 ložnice 12,0 m2
1.12 ložnice 9,4 m2
1.13 terasa    
1.14 sklad 3,2 m2
1.15 plocha pro parkování auta    
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (vstup) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (vstup) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.