Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Velké domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Garapa

un auto
obestavěný prostor :947 m3
zastavěná plocha:147,8 m2
užitná plocha:222 m2
obytná plocha:139,5 m2
výška hřebene/atiky:7,4 m
doporučená šířka pozemku:21 m
doporučená délka pozemku:23,1 m
cena projektu - Ú:38900 
cena projektu - N:38900 
orientační cena stavby:4,55 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Garapa
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Garapa Garapa Garapa Garapa Garapa Garapa

Rodinný dům Garapa spadá do kategorie velkých rodinných domů. Nabízí možnost bydlení až sedmičlenné rodiny. V dispozici přízemí je umístěn hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a schodištěm do podkroví umístěným v prostoru. K obývacímu pokoji přísluší velká terasa. Pro realizaci krbu nebo krbových kamen v jednom z rohů obývacího pokoje je navržen nerezový komín umístěný při fasádě směřující do zahrady. Až na okno v kuchyňském koutě jsou všechny prosklené plochy v obytném prostoru řešeny bez parapetu (pro přímé napojení na exteriér). V přízemí je dále z chodby přístupná velká pracovna, koupelna s wc, umyvadlem a sprchou a technická místnost (určená pro umístění pračky a kotle). Vstup do domu je částečně zapuštěný, vytvořeno je tak příjemné závětří. Tepelný filtr v přízemí pak tvoří prostorné zádveří. V přízemí je velká dvojgaráž. V patře jsou dvě ložnice o stejné výměře (uvažované jako dětské pokoje), samostatné wc s umývátkem, koupelna s velkou rohovou vanou a dvojicí umyvadel a oddělený prostor ložnice rodičů přístupný přes šatnu (s vlastní koupelnou s wc, sprchou a umyvadlem). Prostor nad garáží je v návrhu řešen jako prostorná herna.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Garapa navržen jako spojení dvou na sebe kolmých hmot (vyšší hlavní a nižší vedlejší). V nižší hmotě je v přízemí dvojgaráž a v patře herna. Všechny štítové stěny jsou zakončeny až nad rovinou střechy a tvoří tak dominantní architektonický prvek, který je navíc podpořen výraznou barevností omítky (tmavě červená). Jinak je dům mimo štíty pojednán jednoduchou bílou omítkou. Výrazným prvkem jsou zejména pásová okna do prostoru nad garáží. Střechy objektu jsou navrženy se skládanou krytinou černé barvy. Svým architektonickým řešením je rodinný dům Garapa vhodný zejména pro městské a příměstské bydlení.

Rodinný dům Garapa je navržen pro střední a velké parcely. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, ideální orientace vstupu je od východu, přes sever, až po západ. Garapa zaujme svým střízlivým moderním pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost.

Garapa
Garapa
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 4,9 m2
1.03 chodba 5,1 m2
1.04 šatna a technická místnost 3,0 m2
1.05 koupelna a wc 4,0 m2
1.06 pracovna 15,9 m2
1.07 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 43,2 m2
1.08 schodiště 5,8 m2
1.09 garáž 30,8 m2
1.10 terasa    

 

2.01 schodišťová hala 11,3 m2
2.02 herna 30,8 m2
2.03 ložnice 14,3 m2
2.04 ložnice 14,3 m2
2.05 wc 2,5 m2
2.06 koupelna 5,5 m2
2.07 koupelna a wc 4,1 m2
2.08 ložnice 21,0 m2
2.09 šatna 5,5 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


, - odpovědět
Takové zahradní jezírko v kombinací s kvalitní filtrací na jezírka https://www.zahradnijezirka.net/filtrace-a-filtracni-technologie-pro-jezirka_k44/ může podle mě hodně obzvláštnit vzhled vaší zahrady. Děti jsou u nás doma na jezírko zvyklé a díky němu si budují krásný vztah se zvířátky. Tedy přesněji s rybičkami, které v tom jezírku jsou. Ještě máme doma hodné pejska.
, - odpovědět
Kdybych si koupila tak krásný velký rodinný baráček, rozhodně bych si do něj chtěla pořídit i postel 180x200 https://www.luceda.cz/postele-rozmeru-180x200-cm/. Možná si říkáte že to je naprosto běžná součást každé domácnosti, ale v tom našem bytě 2+kk prostě na něco takového není prostor. Bydlíme za 16 tisíc měsíčně a můžeme být rádi, že máme na pizzu 2x do měsíce.
, Naštvaná ženská odpovědět
Když takhle navrhujete rodinné domy, určitě byste mně také mohl dát tip na to, jaký https://www.finecase.cz/zahradni-nabytek/ zahradní nábytek si pořídit, nebo ne? Víte, já bych hrozně ráda dostala názor nějakého odborníka. Můj manžel je sice také návrhář, ale on řeší jenom interiér. Na zahrady nemá čuch.