Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Ibira I

unp auto
obestavěný prostor :674,6 m3
zastavěná plocha:127,2 m2
užitná plocha:145,1 m2
obytná plocha:68,3 m2
výška hřebene/atiky:6,2 m
doporučená šířka pozemku:21,6 m
doporučená délka pozemku:19,5 m
cena projektu - Ú:34500 
cena projektu - N:34500 
cena projektu - P:54500 
orientační cena stavby:3,2 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Ibira I
garazpacmansklonvelikostpocetpp
Ibira I Ibira I Ibira I Ibira I Ibira I Ibira I

Rodinný dům Ibira I spadá do kategorie středních rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyřčlenné rodiny. Dům byl navržen speciálně pro parcely s přístupem z jihu, kde je tedy nutné obytný prostor situovat směrem ke vstupu na pozemek. Do domu se vchází přes prostorné zádveří, odkud je realizováno propojení s prostorem garáže a dále vstup do obytné části rodinného domu. Z chodby se vstupuje do technické místnosti, malé koupelny s wc, umývátkem a sprchou, komory a do hlavního obytného prostoru s jídelnou a kuchyní. Z chodby se dále stoupá po schodišti do druhého podlaží, kde jsou dvě ložnice a velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Ibira I navržen jako kombinace patrové hmoty obytné části domu a přízemní hmoty garáže a vstupní partie domu. Objekt je navržen s plochými střechami, čímž získává soudobý ráz. Výrazným prvkem je stříška kryjící vstup do domu, vjezd do garáže a z části pak i terasu před hlavními prosklenými plochami v obývacím pokoji. Dalším dominantním prvkem je moderní komínové těleso při boční fasádě, které v návrhu slouží k odvodu spalin od krbu či krbových kamen v obývacím pokoji. Z hlediska materiálového a barevného řešení je patrová obytná část řešena jako bílé omítaná, přízemní hmota garáže a vstupu je pak navržena v kontrastním šedém obkladu spolu s pásy mezi okny v obytné části rodinného domu. Svým střízlivým a moderním řešením se Ibira I hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Ibira I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na zejména na méně příznivě orientované parcely se vstupem od jihu, východu a západu. Ibira I zaujme svým střízlivým moderním pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost.

Ibira I
Ibira I
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 7,1 m2
1.03 chodba 11,9 m2
1.04 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 35,1 m2
1.05 koupelna a wc 2,7 m2
1.06 komora 3,8 m2
1.07 schodiště 5,6 m2
1.08 garáž 31,1 m2
1.09 technická místnost 3,9 m2
1.10 terasa    
       

 

2.01 schodišťová hala 5,4 m2
2.02 koupelna a wc 5,3 m2
2.03 ložnice 16,6 m2
2.04 ložnice 16,6 m2
       

 

Pohled uliční Pohled boční Pohled zadní Pohled boční (garáž)
Pohled uliční Pohled boční Pohled zadní Pohled boční (garáž)

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.