Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Jabloň

un auto
obestavěný prostor
(bez přístřešku):
671,4 m3
zastavěná plocha:113,4 m2
celk. zastav. plocha:130,9 m2
užitná plocha:152,4 m2
obytná plocha:93,8 m2
výška hřebene/atiky:m
doporučená šířka pozemku:17 m
doporučená délka pozemku:22,5 m
cena projektu - Ú:34500 
cena projektu - N:34500 
orientační cena stavby:3,2 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Jabloň
pergolapacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Jabloň Jabloň Jabloň Jabloň Jabloň Jabloň

Jabloň je dům patřící mezi středně velké rodinné domy. V návrhu je řešen bez garáže, s krytým parkovacím stáním vedle domu, před prostorem skladu. V dispozici přízemí je řešeno prostorné zádveří s přímo napojenou šatnou. Ze zádveří se vstupuje do chodby, odkud jsou přístupné další místnosti přízemí. Jedná se o prostorný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovnu, koupelnu se sprchou, umyvadlem, wc a místem pro pračku, komoru a úložný prostor pod schody. Součástí malé koupelny je i prostorově oddělené místo pro situování kotle. Na prostor obývacího pokoje a jídelny přímo navazuje venkovní terasa, kterou kryje příjemná pergola. V obývacím pokoji je v návrhu počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. Z hlavního obytného prostoru se vystupuje po schodišti do podkroví. Zde je z prostorné schodišťové haly přístup do tří ložnic, z nichž jedna je řešena v návrhu jako ložnice rodičů a je z ní vstup do šatny. Dále je v podkroví k dispozici velká koupelna s vanou a dvěma umyvadly a oddělené wc. V interiéru podkroví je zajímavě řešena oblouková stěna z luxferů, která koupelnu přisvětluje.

Klasicky řešený rodinný dům Jabloň je tvořen dvěma na sebe navazujícími hmotami - patrovou hmotou obytné části domu a přízemní hmotou skladu. Patrová hmota je kryta jednoduchou sedlovou střechou se sklonem 35°, na níž navazuje pultová střecha nad zádveřím o sklonu 16°. Fasády jsou pojednány v kombinace bílé a oranžové barvy. Výrazným prvkem architektury je pergola kryjící terasu a krytí vstupu markýzou podobné konstrukce.

Svým řešením je rodinný dům Jabloň vhodný pro městské, příměstské i venkovské parcely se střední a větší výměrou. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, ideální orientace vstupu je od východu přes sever až po západ.

Jabloň
Jabloň
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 5,4 m2
1.03 šatna 2,3 m2
1.04 chodba 5,6 m2
1.05 komora 2,7 m2
1.06 pracovna 10,5 m2
1.07 koupelna a wc, tech. m. 5,4 m2
1.08 úložný prostor pod schody 2,8 m2
1.09 kuchyně 11,5 m2
1.10 obývací pokoj a jídelna 23,7 m2
1.11 schodiště 4,8 m2
1.12 terasa    
1.13 sklad 9,6 m2
1.14 kryté parkovací stání    
       

 

2.01 schodišťová  hala 6,9 m2
2.02 koupelna 6,0 m2
2.03 wc 1,7 m2
2.04 ložnice 15,3 m2
2.05 ložnice 15,3 m2
2.06 šatna 5,4 m2
2.07 ložnice 17,5 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.