Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Velké domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Jatoba

unp auto
obestavěný prostor :973,6 m3
zastavěná plocha:151,5 m2
užitná plocha:235 m2
obytná plocha:138,8 m2
výška hřebene/atiky:7,4 m
doporučená šířka pozemku:19 m
doporučená délka pozemku:27,5 m
cena projektu - Ú:39400 
cena projektu - N:39400 
cena projektu - P:59400 
orientační cena stavby:4,65 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Jatoba
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Jatoba Jatoba Jatoba Jatoba Jatoba Jatoba

Jatoba je velký rodinný dům pro bydlení optimálně 6ti členné rodiny. Přízemí je dispozičně navrženo pro veřejný život rodiny, v patře je oddělená soukromá zóna ložnic. V přízemí se přes prostorné zádveří vstupuje do chodby odkud je přístup do technické místnosti, komory, WC s umyvadlem a pračkou s přístupem do oddělené sauny s ochlazovací sprchou, do pracovny a do hlavního obytného prostoru s jídelnou a kuchyňským koutem. V prostoru obývacího pokoje je navrženo umístění krbu nebo krbových kamen. Tvar půdorysu vytváří u obývacího pokoje a relaxační místnosti se saunou soukromou (ze dvou světových stran krytou) terasu. Ve hmotě objektu je v přízemí situována garáž. Z chodby je přístup na prostorné schodiště. V podkroví jsou situovány 4 ložnice a dvě koupelny. Jedna koupelna je větší, přiléhá k největší ložnici určené návrhem jako ložnice rodičů, a jsou v ní situovány vana, wc, bidet a umyvadla. Malá koupelna je navržena blíže 3 ložnicím uvažovaným jako dětské pokoje. V malé koupelně je sprcha, umyvadlo a wc.

Jatoba je moderně pojatý velký rodinný dům s tradičními typologickými prvky. Tvoří ho průnik dvou stejně širokých dvoupatrových hmot s hřebeny ve stejné výšce, krytých sedlovými střechami o sklonu 40°. K ulici je objekt natočen podélně hřebenem jedné z hmot. Hlavním architektonickým prvkem této fasády je výrazné lomené okno, které slouží pro prosvětlení chodby v podkroví. Na toto okno v přízemí navazují vstupní dveře do objektu. Plocha fasády je dále členěna krytím vstupu a vjezdu do garáže, který tvoří moderní dřevěná pergola s polykarbonátovými deskami. Většina oken v objektu je řešených v přízemí jako okna bez parapetu (pro přímé propojení prostor uvnitř domu s výše uvedenou terasou). Pouze okna v pracovně, garáži a v jedné z ložnic v patře jsou pásová s parapetem. Další okna v patře jsou navržena jako francouzská se zábradlím.

Rodinný dům Jatoba je v návrhu po výšce rozdělen na část přízemí s bílou omítkou a na část patra se šedou barvou fasády. Mezi okny jsou navrženy pruhy v barvě béžovo-žluté, které okna spojují do pásů. Jatoba je zpracována i v energeticky úsporné variantě jako dům na pomezí kategorie pasivního a nízkoenergetického domu. Jatoba je dům vhodný po pro větší městské i venkovské parcely a jeho velkým plusem je velmi moderně a soudobě řešená vnitřní dispozice s návazností na parter domu (soukromou terasu a zahradu). Orientace vstupu je možná od západu, přes sever až po východ. Nejvhodnější orientace vstupu je na východ.

Jatoba
Jatoba
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 5,8 m2
1.02 chodba 5,2 m2
1.03 technická místnost 5,7 m2
1.04 pracovna 13,8 m2
1.05 wc 4,3 m2
1.06 sauna 8,9 m2
1.07 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 47,4 m2
1.08 komora 4,4 m2
1.09 schodiště 6,6 m2
1.10 garáž 20 m2
1.11 terasa    
1.12 krytý vstup    
       

 

2.01 schodiště 6,6 m2
2.02 schodišťová hala 20,2 m2
2.03 koupelna a wc 9,5 m2
2.04 koupelna a wc 5,1 m2
2.05 ložnice 14,7 m2
2.06 ložnice 14,7 m2
2.07 ložnice 19,3 m2
2.08 ložnice 28,6 m2
       
Pohled boční Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled zahradní
Pohled boční Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled zahradní

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.