Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Kambala

un auto
Nejoblíbenější střední dům
obestavěný prostor :717,9 m3
zastavěná plocha:113,2 m2
celk. zastav. plocha:132,9 m2
užitná plocha:157,6 m2
obytná plocha:99 m2
výška hřebene/atiky:7,1 m
doporučená šířka pozemku:21,1 m
doporučená délka pozemku:19,3 m
cena projektu - Ú:37000 
cena projektu - N:37000 
orientační cena stavby:3,45 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Kambala
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Kambala Kambala Kambala Kambala Kambala Kambala

Kambala je rodinný dům patřící mezi střední rodinné domy. V dispozici přízemí je oddělena část obytná od části garáže se skladem. Obytná část je přístupná přes prostorné zádveří odkud je vstup do malé koupelny s wc, umyvadlem, sprchou a místem pro pračku. Ze zádveří se vstupuje do schodišťové haly a odtud dále do pracovny, komory a velkého obytného prostoru s kuchyní a jídelnou. V obývacím pokoji je v návrhu počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. Z haly se po schodišti vystupuje nejprve na mezipodestu, odtud je přístup do prostorné ložnice nad garáží. Dále po schodišti se vystoupí až do podkroví se třemi ložnicemi, šatnou a velkou prostornou koupelnou s vanou, wc, bidetem a umyvadlem. Šatna je v tomto domě využita pro umístění kotle. Dvě ložnice mají přístup na lodžii, třetí ložnice je osluněna a osvětlena střešními okny.

Moderně řešený rodinný dům Kambala tvoří tři navzájem propojené hmoty - hlavní hmota obytné části, hmota garáže v patře s ložnicí (přístupnou z mezipodesty) a protilehlá hmota jídelny, která tvoří ke garáži proporční protiváhu. Nárožní hmota jídelny je prosklená okny s nízkým parapetem. Ostatní okna v přízemí jsou převážně bez parapetu a přímo tak propojují místnosti s terasou a zahradou. V patře jsou podobně řešena okna na balkón. Parapet je navržen u oken v ložnici nad garáží. Pro řešení fasád je zvolena atraktivní kombinace bílé omítky a cihelných obkladových pásků. Pásky jsou použity na obložení hmoty garáže a její proporční protiváhy - hmoty jídelny. Střecha je složena ze dvou hlavních částí - části nad obytnou hmotou a nižší části střechy nad garáží s ložnicí. Všechny střechy mají sklon 35°.

Svým moderním řešením je rodinný dům Kambala vhodný pro městské i venkovské parcely se střední výměrou. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je možná libovolně ke světovým stranám.

 

Kambala
Kambala
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 4,5 m2
1.02 koupelna a wc 5,1 m2
1.03 schodišťová hala 4,7 m2
1.04 komora 3,3 m2
1.05 schodiště 1,7 m2
1.06 obývací pokoj, kuchyně, jídelna 29,5 m2
1.07 pracovna 10,7 m2
1.08 sklad 4,1 m2
1.09 garáž 16,5 m2
1.10 krytý vstup  
1.11 terasa  
     

 

2.01 schodiště 2,8 m2
2.02 schodišťová hala 5,5 m2
2.03 komora 3,3 m2
2.04 koupelna a wc 7,1 m2
2.05 ložnice 11,3 m2
2.06 ložnice 12,5 m2
2.07 ložnice 14,0 m2
2.08 ložnice 21,0 m2
2.09 lodžie 5,8 m2
     

 

Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční (obývací pokoj)
Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční (obývací pokoj)

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.