Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Velké domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Wenge

un auto
obestavěný prostor :1008,4 m3
zastavěná plocha:209,3 m2
celk. zastav. plocha:220,3 m2
užitná plocha:164,6 m2
obytná plocha:88,4 m2
výška hřebene/atiky:5,3 m
doporučená šířka pozemku:30,2 m
doporučená délka pozemku:21,1 m
cena projektu - Ú:39500 
cena projektu - N:39500 
orientační cena stavby:4,85 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Wenge
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Wenge Wenge Wenge Wenge Wenge Wenge

Wenge je rodinný dům spadající mezi velké domy. Jedná se o přízemní dům, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 5ti až 6ti členné rodiny. Do domu se vstupuje přes zádveří, odkud je dále možný přístup do chodby. Na zádveří přímo navazuje prostor wc s umývátkem. Z chodby jsou vstupy do pracovny, tří ložnic, velké koupelny s wc, vanou, sprchou, dvěma umyvadly a prostorem pro pračku, obývacího pokoje s jídelnou a dále do spojovací chodby k hospodářskému zázemí objektu. To zahrnuje prostornou dvojgaráž, technickou místnost pro umístění kotle a sklad. Z obývacího pokoje se vstupuje do kuchyně a odtud do spíže. Z obývacího pokoje je dále možný přístup na částečně krytou terasu a do zahrady.

Z architektonického hlediska je rodinný dům Wenge řešen jako jednoduchá přízemní hmota, krytá sedlovými střechami s hřebeny ve stejné výši (22°). Vstup do objektu je mírně zapuštěný a tvoří tak příjemné závětří. Hlavní obytnou fasádou je fasáda směřující do zahrady, odkud je přímý přístup na terasu z obývacího pokoje, jídelny a pracovny. Výrazným prvkem je svislé pásové okno v obývacím pokoji, kde je zároveň navržen průhled do krovu. Fasády jsou pojednány ve dvou barvách omítek, bílé a kontrastní šedé. Možné přeslunění některých prostor je řešeno navrženými roletami.

Rodinný dům Wenge je navržen pro široké a mělké parcely o střední a velké výměře, do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým jednoduchým a střízlivým pojetím. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, vhodná orientace vstupu je od severu až po východ. Zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na přibližně severovýchod.

Wenge
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 8,2 m2
1.03 wc 1,8 m2
1.04 chodba 11,5 m2
1.05 spojovací hodba 2,3 m2
1.06 kuchyně 9,0 m2
1.07 spíž 2,9 m2
1.08 obývací pokoj a jídelna 30,2 m2
1.09 pracovna 10,4 m2
1.10 ložnice 11,9 m2
1.11 ložnice 11,9 m2
1.12 ložnice 15,0 m2
1.13 koupelna a wc 9,3 m2
1.14 dvougaráž 26,6 m2
1.15 technická místnost 5,5 m2
1.16 sklad 8,1 m2
1.17 terasa    
       

 

Pohled boční (garáž) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní
Pohled boční (garáž) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.