Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Bez

un auto
obestavěný prostor :581,6 m3
zastavěná plocha:135 m2
celk. zastav. plocha:137,4 m2
užitná plocha:120,3 m2
obytná plocha:63 m2
výška hřebene/atiky:4,8 m
doporučená šířka pozemku:20,3 m
doporučená délka pozemku:21,5 m
cena projektu - Ú:31900 
cena projektu - N:31900 
orientační cena stavby:2,8 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Bez
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Bez Bez Bez Bez Bez Bez

Bez je rodinný dům spadající mezi malé domy. Jedná se o přízemní dům, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 4 členné rodiny. Do domu se vstupuje přes zádveří, odkud je dále možný přístup do chodby. Z chodby jsou vstupy do komory, odděleného wc, koupelny s vanou, sprchou, umyvadlem, místem pro pračku a kotel, kuchyně s jídelnou, obývacího pokoje a jedné ložnice. Druhá ložnice (v návrhu ložnice rodičů) je přístupná z obývacího pokoje. Z boku k objektu přiléhá samostatná garáž, která je přístupná rovněž ze zádveří.

Z architektonického hlediska je Bez řešen jako jednoduchá přízemní hmota, krytá sedlovou střechou o malém sklonu (16°). Hlavní vstup do objektu je mírně zapuštěný a tvoří tak příjemné závětří. Hlavní obytnou fasádou je fasáda boční, odkud je přímý přístup na terasu z obývacího pokoje, jídelny a jedné ložnice. Kuchyně a druhá ložnice mají zajištěno oslunění a osvětlení pásovými okny. Fasády jsou pojednány ve dvou barvách omítek, bílé a kontrastní červené na hmotě garáže a u obytné terasy. Výrazným prvkem pak mohou být barevné rámy otvíravých částí oken.

Rodinný dům Bez je navržen pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým jednoduchým a střízlivým pojetím. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná. Zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na přibližně severozápad. Bez je v naší nabídce od roku 1993 a v drobných obměnách se realizoval již téměř čtyřicetkrát.

Bez
Místnosti přízemí:
1.01 zádveří 3,2 m2
1.02 chodba 7,9 m2
1.03 komora 1,6 m2
1.04 wc 1,6 m2
1.05 koupelna 7,1 m2
1.06 kuchyně a jídelna 12,6 m2
1.07 obývací pokoj 20,1 m2
1.08 ložnice 15,2 m2
1.09 ložnice 15,1 m2
1.10 garáž 18,0 m2
1.11 krytý vstup    
1.12 terasa    
       

 

Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční (garáž) Pohled z ulice
Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční (garáž) Pohled z ulice

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.