Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Fík I

unp auto
obestavěný prostor :449 m3
zastavěná plocha:64,9 m2
užitná plocha:92,2 m2
obytná plocha:69,9 m2
výška hřebene/atiky:7,4 m
doporučená šířka pozemku:15 m
doporučená délka pozemku:18 m
cena projektu - Ú:26100 
cena projektu - N:26100 
cena projektu - P:46100 
orientační cena stavby:2,15 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Fík I
autopacmansklonvelikostpocetpp
Fík I Fík I Fík I Fík I Fík I Fík I

Rodinný dům Fík I spadá do kategorie malých rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyřčlenné až pětičlenné rodiny. Do domu se vchází přes zádveří, odkud jsou přístupy do malého wc s technickou místností a do komory pod schody. V dispozici přízemí je umístěn hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem. Z obývacího poje je vstup do pokoje, který lze užívat jako ložnici, pracovnu nebo třeba pokoj pro hosty. Z hlavního obytného prostoru se vstupuje na schodiště do patra domu. Zde jsou situovány tři pokoje a velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem. V návrhu je dům řešen bez krytého parkovacího stání či garáže. V případě zájmu o objekt s garáží, pak je k dispozici typový rodinný dům Fík II.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Fík I navržen jako jednoduchý kvádr s důrazem na štítové stěny, které jsou pojednány bílou omítkou. Zbylé stěny jsou pak navrženy jako obložené dřevem, ale je možné je zrealizovat rovněž jako omítané, nejlépe v kontrastní barvě oproti stěnám štítovým. Kompaktní rodinný dům Fík I se svým střízlivým řešením hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe pro rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Fík I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na méně příznivě orientované parcely, například se vstupem od jihu. Fík I zaujme svým střízlivým moderním pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost.

Fík I
Fík I
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 zádveří 3,3 m2
1.02 wc a technická místnost 2,7 m2
1.03 komora 2,4 m2
1.04 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 25,6 m2
1.05 pracovna 10,6 m2
1.06 schodiště 4,3 m2
1.07 terasa    
1.08 zpevněná plocha pro parkování auta    

 

2.01 schodišťová hala 3,3 m2
2.02 koupelna a wc 6,3 m2
2.03 ložnice 12,0 m2
2.04 ložnice 11,2 m2
2.05 ložnice 10,5 m2
       
Pohled boční (obývací pokoj) Pohled uliční Pohled boční Pohled zahradní
Pohled boční (obývací pokoj) Pohled uliční Pohled boční Pohled zahradní

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.