Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Kleč

un auto
obestavěný prostor :375,1 m3
zastavěná plocha:60,8 m2
užitná plocha:85 m2
obytná plocha:58,1 m2
výška hřebene/atiky:7,1 m
doporučená šířka pozemku:14,6 m
doporučená délka pozemku:19 m
cena projektu - Ú:25000 
cena projektu - N:25000 
orientační cena stavby:1,8 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Kleč
autopacmansklonvelikostpocetpp
Kleč Kleč Kleč Kleč Kleč Kleč

Kleč je malý rodinný dům určený pro optimálně 4 člennou rodinu. Jedná se o dům, který může sloužit i jako víkendový - tedy pro občasné bydlení. Dispozičně je řešen velmi ekonomicky, až minimálně. V přízemí je situován obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, malá koupelna s wc, umyvadlem, sprchou a kotlem a schodiště do podkroví. V podkroví jsou dvě ložnice (obě s plochou větší než 12 m2) a koupelna s vanou, wc, umyvadlem a místem pro pračku. Z důvodů minimalizace nákladů na výstavbu tohoto rodinného domu je navržen bez garáže i krytého parkovacího stání, pouze s možností přístavby krytého stání k delší straně objektu bez oken. Pro parkování je uvažována dlážděná plocha před objektem.

Architektura rodinného domu Kleč je střízlivá. Jedná se o dům navržený na obdélníkovém půdorysu, nad nímž je vystavěna jednoduchá hmota krytá sedlovou střechou o sklonu 36°. Vstup do domu je chráněn plochou obdélníkovou zavěšenou markýzou. Okna v obývacím pokoji směrem do zahrady jsou uvažována s nulovým parapetem, pro přímé propojení s terasou a zahradou. V patře jsou pak okna řešena jako francouzská. V návrhu je dům horizontálně rozdělen na omítané přízemí a dřevem obložené podkroví. Dřevěnými prvky jsou dále posuvné okenice u všech okenních otvorů v přízemí.

Rodinný dům Kleč se hodí pro malé venkovské i příměstské parcely a je vhodný pro ty, kteří uvažují o ekonomické variantě bydlení v rodinném domě, při splnění všech současných požadavků na jeho kvalitu. Je nutné zmínit, že se dům výborně hodí i pro rekreaci. Optimální orientace vstupu do domu je od severu až po východ, u zrcadlové varianty i od západu.

Kleč
Kleč
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 krytý vstup  
1.02 zádveří 3,2 m2
1.03 koupelna, wc a tech. místnost 4,3 m2
1.04 komora 3,3 m2
1.05 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 31,1 m2
1.06 schodiště 4,7 m2
1.07 terasa  
     

 

2.01 chodba 4,7 m2
2.02 koupelna a wc 6,7 m2
2.03 ložnice 13,4 m2
2.04 ložnice 13,6 m2
2.05 schodiště 4,7 m2
     

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.