Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Modřín

un auto
obestavěný prostor :535,2 m3
zastavěná plocha:126,2 m2
celk. zastav. plocha:206,8 m2
užitná plocha:87,3 m2
obytná plocha:70,3 m2
výška hřebene/atiky:5,2 m
doporučená šířka pozemku:25,6 m
doporučená délka pozemku:23,3 m
cena projektu - Ú:29900 
cena projektu - N:29900 
orientační cena stavby:2,6 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Modřín
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Modřín Modřín Modřín Modřín Modřín Modřín

Modřín je rodinný dům spadající mezi malé domy. Jedná se o přízemní dům typu bungalov, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje skrze úsporně řešené zádveří, ze kterého je přístupná chodba. Z chodby jsou přístupné všechny další prostory domu - hlavní obytný prostor s jídelnou a kuchyňským koutem, pracovna poblíž vstupu do domu, koupelna s prostorem pro technické zázemí objektu, oddělené wc a velká šatna tvořící předprostor před vstupy do dvou rovnocenných ložnic. V obývacím pokoji je umístěn komín pro realizaci krbu nebo krbových kamen. Parkování auta je možné na zpevněné ploše při vstupu do domu. Ke všem obytným místnostem přísluší částečně krytá terasa, která tvoří ochoz kolem celého domu.

Z architektonického hlediska je Modřín řešen jako jednoduchá hmota o půdorysném tvaru písmene L. Střecha nad tímto atypickým bungalovem je zlomena nad obvodovými stěnami, a tak ochoz kolem celého domu kryjí přesahy o menším sklonu. Toto řešení umožňuje v letních měsících dostatečné zastínění oken orientovaných na jih a západ (slunce vysoko na obloze), naopak v zimě (kdy je slunce celý den poměrně nízko nad obzorem) jsou prostory dostatečně osluněny. Tyto větší přesahy jsou po celém obvodu podporovány dřevěnými sloupky (sloupky na nárožích doplněny o vodorovnou treláž). Okna jsou řešena jako francouzská s posuvným otevíráním. Fasády jsou pojednány v kombinaci jemně žluté omítky a obkladu dřevem, vždy na nárožních partiích.

Rodinný dům Modřín se hodí pro střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým netradičním architektonickým řešením, s důrazem kladeným na dřevo a přírodní materiály. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná.

Modřín
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 3,2 m2
1.03 chodba 7,0 m2
1.04 koupelna a tech. m.  5,3 m2
1.05 wc 1,5 m2
1.06 šatna 12,2 m2
1.07 ložnice 12,2 m2
1.08 ložnice 12,2 m2
1.09 pracovna 9,9 m2
1.10 obýv. pokoj, jídelna a kuch. kout 36,0 m2
1.11 terasa    
1.12 plocha pro parkování auta    
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (ložnice) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (ložnice) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.