Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Olše

un auto
obestavěný prostor :611 m3
zastavěná plocha:137,8 m2
celk. zastav. plocha:149,6 m2
užitná plocha:103,6 m2
obytná plocha:76 m2
výška hřebene/atiky:5,2 m
doporučená šířka pozemku:22,5 m
doporučená délka pozemku:22,2 m
cena projektu - Ú:33600 
cena projektu - N:33600 
orientační cena stavby:mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Olše
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Olše Olše Olše Olše Olše Olše

Olše je rodinný dům, který svou velikostí odpovídá kategorii středních domů. Jedná se o přízemní dům bez obytného podkroví, typu bungalov, který je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje z částečně krytého závětří přes zádveří, odkud je dále možný přístup do haly. Z haly jsou vstupy do odděleného wc s umývátkem, pracovny, kuchyně, obývacího pokoje s jídelnou a oddělené zóny ložnic. Soukromá zóna zahrnuje dvě ložnice a velkou koupelnu s rohovou vanou, wc, sprchou, pračkou a prostorem pro dvojumyvadlo. Z koupelny se vstupuje do prostoru technického zázemí. Objekt je řešen bez garáže, s dlážděnou plochou pro parkování auta na pozemku před domem. Bezprostředně na obývací pokoj a jednu z ložnic navazuje venkovní částečně krytá terasa. V obývacím pokoji je situován komín pro případnou realizaci krbu a krbových kamen.

Z architektonického hlediska je Olše řešená jako přízemní hmota, krytá valbovými střechami o sklonu 22°. Hlavní vstup do objektu je mírně zapuštěný a tvoří tak příjemné závětří na nároží. Domu dominuje zapuštěná terasa směřující do zahrady. Objekt je řešen v kombinaci modrošedé omítky a partií fasády obložených cembonitem. Okna v objektu jsou navržena převážně s parapetem, pro snazší zařiditelnost interiéru. Na terasu směřují balkónové dveře z obývacího pokoje a ložnice.

Rodinný dům Olše je navržen pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým moderním a jednoduchým pojetím, s důrazem na použité materiály. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na sever, další vhodné orientace vstupu jsou od východu až po západ. Možná je i orientace vstupu na jih.

Olše
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 3,3 m2
1.03 hala 7,8 m2
1.04 obývací pokoj a jídelna 28,2 m2
1.05 kuchyně 8,8 m2
1.06 pracovna 8,8 m2
1.07 wc 1,6 m2
1.08 chodba 3,9 m2
1.09 ložnice 15,1 m2
1.10 ložnice 15,1 m2
1.11 koupelna a wc 8,8 m2
1.12 technická místnost 2,2 m2
1.13 terasa    
1.14 plocha pro parkování auta    
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.