Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Bungalovy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Sosna II

un auto
obestavěný prostor :673,7 m3
zastavěná plocha:138,1 m2
celk. zastav. plocha:154,5 m2
užitná plocha:106 m2
obytná plocha:77,2 m2
výška hřebene/atiky:5,7 m
doporučená šířka pozemku:19,8 m
doporučená délka pozemku:23,2 m
cena projektu - Ú:34500 
cena projektu - N:34500 
orientační cena stavby:3,2 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Sosna II
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Sosna II Sosna II Sosna II Sosna II Sosna II Sosna II

Sosna II je rodinný dům, který svou velikostí odpovídá kategorii středních domů. Jedná se o přízemní dům bez obytného podkroví, typu bungalov, který je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje přes zádveří, odkud je dále možný přístup do chodby. Na zádveří přímo navazuje komora s prostorem pro umístění kotle. Z chodby jsou vstupy do odděleného wc s umývátkem, kuchyně s jídelnou, obývacího pokoje a oddělené zóny ložnic. Soukromá zóna zahrnuje tři ložnice a velkou koupelnu. Objekt je řešen bez garáže, s dlážděnou plochou pro parkování auta na pozemku před domem.

Oproti Sosně I je Sosna II dispozičně upravena tak, aby lépe odpovídala potřebám i větší rodiny. Její dispozice vznikla na základě nejčastějších přání našich klientů.

Z architektonického hlediska je Sosna II řešená jako jednoduchá přízemní hmota, krytá valbovou střechou o sklonu 22°. Hlavní vstup do objektu je mírně zapuštěný a tvoří tak příjemné závětří na nároží. Hlavní obytnou fasádou se dům otevírá do zahrady, odkud je přímý přístup na terasu z obývacího pokoje, jídelny a jedné ložnice. Další ložnice mají zajištěno oslunění a osvětlení pásovými okny. Fasády jsou pojednány v kombinaci krémové omítky a obkladu kamenem.

Rodinný dům Sosna II je navržen pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým téměř "jižanským stylem" a jednoduchým pojetím, s důrazem na použité materiály. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na sever, další vhodné orientace vstupu jsou od východu až po západ.

Sosna II
Místnosti přízemí:
1.01 krytý vstup    
1.02 zádveří 4,7 m2
1.03 komora 4,0 m2
1.04 chodba 7,4 m2
1.05 wc 2,2 m2
1.06 kuchyně s jídelnou 14,2 m2
1.07 obývací pokoj 24,5 m2
1.08 ložnice 12,0 m2
1.09 ložnice 12,0 m2
1.10 ložnice 14,6 m2
1.11 chodba 4,3 m2
1.12 koupelna a wc 6,1 m2
1.13 terasa    
       

 

Pohled boční (kuchyně) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní
Pohled boční (kuchyně) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.