Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Brusinka

un auto
obestavěný prostor :701 m3
zastavěná plocha:126 m2
užitná plocha:157,8 m2
obytná plocha:87,9 m2
výška hřebene/atiky:7,1 m
doporučená šířka pozemku:18 m
doporučená délka pozemku:23 m
cena projektu - Ú:35000 
cena projektu - N:35000 
orientační cena stavby:3,3 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Brusinka
garazpacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Brusinka Brusinka Brusinka Brusinka Brusinka Brusinka

Brusinka je rodinný dům spadající mezi středně velké domy. Je určen optimálně pro 4 až 5ti člennou rodinu. V přízemí je situováno úsporné zádveří, přes které se vstupuje do chodby, odkud jsou přístupy do pracovny, koupelny s wc, sprchou, umyvadlem, kotlem a místem pro pračku, a do hlavního obytného prostoru. Ten je částečně dispozičně rozdělen na obývací pokoj s jídelnou a kuchyň. V obývacím pokoji je v návrhu počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. Dále je v přízemí odděleně umístěna garáž a sklad. Z přízemí je schodištěm zajištěno propojení na soukromou část objektu v podkroví. Zde jsou navrženy dvě menší ložnice (dětské pokoje) a jedna větší ložnice s přilehlou šatnou. V patře se dále nachází velká koupelna s vanou, wc, místem pro pračku a umyvadly.

Brusinka je z hlediska architektonického návrhu řešena jako spojení dvou hmot - hmoty obytné části s podkrovím a sedlovou střechou o sklonu 35° a přízemní hmoty garáže s navazující pultovou střechou o sklonu 16°. Hlavní vstup do objektu je mírně zapuštěn a kryt plochou obdélníkovou markýzou pro vytvoření komfortního závětří. Většina oken v objektu má navržen parapet tak, aby byly místnosti optimálně zařaditelné. V obývacím pokoji s jídelnou jsou pak velké prosklené plochy do zahrady řešeny jako okna bez parapetu. Zajišťují tak optimální propojení s terasou a zahradou. Fasády objektu jsou v pruzích pojednány cihelnými obkladovými pásky, které příjemně kontrastují s jednoduchou jemně strukturovanou bílou omítkou.

Rodinný dům Brusinka je navržen pro malé a střední parcely do příměstské zástavby i na vesnici. Zaujme střízlivým a jednoduchým stylem architektury, netradičním materiálem pro fasády a kvalitním dispozičním řešením bez zbytečných komunikačních prostor. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je možná od přibližně východu, přes sever až po západ. Zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na sever.

Brusinka
Brusinka
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 3,6 m2
1.02 chodba 3,1 m2
1.03 koupelna, wc, kotel 6,8 m2
1.04 pracovna 10,2 m2
1.05 komora 3,2 m2
1.06 kuchyně 10,1 m2
1.07 obývací pokoj a jídelna 24,5 m2
1.08 schodiště 4,8 m2
1.09 sklad 7,4 m2
1.10 garáž 24,4 m2
1.11 terasa    
1.12 krytý vstup    
       

 

2.01 chodba 4,1 m2
2.02 ložnice 11,9 m2
2.03 ložnice 10,6 m2
2.04 koupelna a wc 7,4 m2
2.05 šatna 5,1 m2
2.06 ložnice 20,6 m2
2.07 schodiště 4,8 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční (garáž)
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční (garáž)

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.