Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Kempas II

unp auto
obestavěný prostor :682,4 m3
zastavěná plocha:105 m2
užitná plocha:147,7 m2
obytná plocha:86 m2
výška hřebene/atiky:6,9 m
doporučená šířka pozemku:18 m
doporučená délka pozemku:20,5 m
cena projektu - Ú:34700 
cena projektu - N:34700 
cena projektu - P:54700 
orientační cena stavby:3,25 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Kempas II
garazpacmansklonvelikostpocetpp
Kempas II Kempas II Kempas II Kempas II Kempas II Kempas II

Rodinný dům Kempas II spadá do kategorie středních rodinných domů. Nabízí možnost bydlení až pro šestičlennou rodinu. V dispozici přízemí je navržen hlavní obytný prostor s prostorově odděleným kuchyňským koutem, který je možné od obývacího pokoje oddělit dveřmi. Obývací pokoj s jídelnou je velkým prosklením propojen s terasou a zahradou. Dále je v tomto hlavním obytném prostoru počítáno s možností realizace krbu nebo krbových kamen. V přízemí je navíc hygienické zázemí v podobě koupelny s wc, sprchou, umyvadlem a prostorem pro umístění kotle. Po schodišti ve tvaru písmene L se vystupuje do druhého patra, kde jsou situovány tři ložnice, šatna a velká koupelna s wc, bidetem, umyvadlem, velkou rohovou vanou a prostorem pro umístění pračky. Parkování auta je uvažováno v garáži, která je situována v křídle orientovaném kolmo na hlavní hmotu domu.

Rodinný dům Kempas II je navržen jako tzv. rostoucí dům. Jde v podstatě o typový rodinný dům Kempas I, ke kterému je z boku připojeno křídlo, ve kterém je v přízemí garáž a v patře jedna z ložnic.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Kempas II navržen jako spojení hlavní půdorysně obdélníkové hmoty o výšce téměř dvou plných podlaží a stejně široké hmoty křídla. Objekt kryje dvojice jednoduchých sedlových střech o nízkém sklonu. Patro objektu je navrženo obložené deskami cembonit v šedé barvě. Přízemí je omítané bíle. Nad vstupem a částí terasy jsou navrženy zavěšené slunolamy. Svým architektonickým řešením je rodinný dům Kempas II vhodný zejména pro městské a příměstské bydlení. Spojuje v sobě kvality tradičních i moderních domů.

Orientace vstupu u tohoto domu je od západu, přes sever až po východ. Kempas II zaujme svým střízlivým pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek.

Kempas II
Kempas II
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 zádveří 2,2 m2
1.02 chodba 9,3 m2
1.03 koupelna, wc a tech. m. 5,2 m2
1.04 obývací pokoj a jídelna 30,2 m2
1.05 kuchyně 4,9 m2
1.06 schodiště 4,4 m2
1.07 garáž 21,6 m2
1.08 terasa    

 

2.01 schodišťová hala 14,0 m2
2.02 ložnice 14,6 m2
2.03 ložnice 14,7 m2
2.04 šatna 2,5 m2
2.05 koupelna a wc 2,5 m2
2.06 ložnice 21,6 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (garáž) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.